Sikaflex High Tack

Sikaflex High Tack

24 kwietnia, 2015 Autor admin Wyłączono

Sikaflex High Tack

Sikaflex High Tack jest wysokiej jakości, jednoskładnikowym klejem o wysokiej przyczepności początkowej, do stosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń

OPIS PRODUKTU
Sikaflex High Tack to jednoskładnikowy, bezrozpuszczalnikowy klej o wysokiej przyczepności początkowej charakteryzujący się dobrą przyczepnością do większości podłoży.

ZASTOSOWANIESikaflex High Tack
Klejenie wewnątrz i na zewnątrz różnych elementów, takich jak kanały kablowe, płyty akustyczne, progi, okładziny ścienne i dachowe, maskownice, itp.

Sikaflex High Tack charakteryzuje się dobrą przyczepnością do:

 •  Betonu, zapraw, klinkieru, elementów włókno‐cementowych
 •  Kamienia naturalnego, np. granitu
 •  Ceramiki
 •  Drewna
 •  Metali (stal galwanizowana i nierdzewna, aluminium)


CHARAKTERYSTYKA

 •  Wysoka przyczepność wstępna, szybkie wiązanie
 •  Mocowanie bez gwoździ / wkrętów
 •  Doskonała przyczepność do wielu podłoży
 •  Zdolność przenoszenia dużych obciążeń
 •  Bez zapachu
 •  Łatwa obróbka
 •  Możliwość aplikacji na wilgotny beton

KOLOR: Biała
OPAKOWANIA:  300 ml (385 g) kartusze, 12 kartuszy w pudełku

JAKOŚĆ PODŁOŻA
Czyste i nośne, jednorodne, równe, bez smaru, kurzu i luźnych cząstek.
Należy usunąć mleczko cementowe i inne substancje pogarszające przyczepność. Należy stosować zasady sztuki budowlanej.
Wilgotność podłoża: Suchy lub wilgotny beton (ocena wizualna)

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA /GRUNTOWANIE
Sikaflex High Tack generalnie ma bardzo dobrą przyczepność do większości czystych, nośnych podłoży bez gruntowania i/lub aktywacji. W celu uzyskania optymalnej przyczepności w przypadku aplikacji na obiektach o wysokich wymaganiach, jak obiekty budowane wieloetapowo, o wysokich obciążeniach połączeń lub w przypadku ekstremalnej ekspozycji na warunki atmosferyczne konieczne jest zastosowanie gruntowania i aktywacji. Jeśli to konieczne należy wykonać najpierw pola próbne.

Podłoża nieporowate:
Aluminium, anodowane aluminium, stal nierdzewna, stal ocynkowana, twarde PCW, powłoki proszkowe lub płytki szkliwione należy oczyścić i aktywować Sika Aktivator 205, naniesionym przy użyciu czystej szmatki i odczekać do odparowania minimum 15 minut (maksymalnie 6 godzin). Metale jak miedź, brąz, ZnAl, itp. należy oczyścić i aktywować Sika Aktivator‐205, naniesionym przy użyciu czystej szmatki. Po odparowaniu (minimum 15 minut) nanieść Sika Primer‐3 N przy użyciu pędzla i odczekać do odparowania minimum 30 minut (maksymalnie 8 godzin).

Podłoża porowate:
Beton, beton napowietrzony, zaprawy cementowe, tynki, cegły itp. należy zagruntować Sika® Primer‐3 N przy użyciu pędzla i odczekać do odparowania rozpuszczalnika, co najmniej 30 minut (maksimum 8 godzin). W celu uzyskania dodatkowych informacji należy skontaktować się
z przedstawicielem firmy Sika. Preparaty gruntujące nie zastępują dokładnego oczyszczenia i przygotowania powierzchni i nie poprawiają wytrzymałości samego połączenia.